Lue lehti osoitteessa:
http://issuu.com/valokuvauslehti/docs/nro-2015-06
Tilaa kesäkuun Valokuvauslehden paperiversio tästä
linkistä.
PÄÄTOIMITTAJAN AJATUKSIA
Vihdoinkin on tullut kesä! Monien valokuvaajien sesonkiaika on alkanut juhlineen ja luontokuvauksineen! Aurinkoisina vapaapäivinä ei tarvitse paljoakaan miettiä, mitä tekisi. Kamera kaulaan ja menoksi!
Saamme tutustua tässä lehtinumerossamme mielenkiintoiseen piirtopöytään, jonka avulla kuvankäsittely saa valloittavia ulottuvuuksia! Wacom Cintiq 13HD – Piirtopöytä on mukava lisälaite tietokoneen kaveriksi. Sadepäivinä aika kuluukin rattoisasti tämän laitteen parissa!
Saamme toki ihailla jälleen myös monen valokuvausta harrastavan ottamia upeita valokuvia! Lehden päätarkoitushan on taltioida harrastajien hienoja ja valokuvauksellisia otoksia kaikkien nähtäväksi ja ihailtaviksi. Lehti on luettavissa Issuu.com –palvelimella, jonka laadukkaita julkaisuja voi selata niin mobiililaitteilla, kuin tietokoneiden ruuduilta.
Haluan kiittää jokaista, joka on ollut mukana tämän lehden valmistumisessa! Monet valokuvat ovat tuoneet upeita värien loistoa silmiemme eteen!
Pasi Kallio
Päätoimittaja
ESIKATSELUKUVAT:
Lue lehti osoitteessa:
http://issuu.com/valokuvauslehti/docs/nro-2015-06
Valokuvaus-lehti on "Kotistudio" Pasi Kallio - tuotantoa. Lehti on enimmäkseen kuvapainotteinen, mutta väliin mahtuu muutama mielenkiintoinen tarinakin - ja tietysti tietoa kuvauslaitteista. Toiminta tapahtuu täysin harrastepohjalta ja siksi lehden näköispainos on luettavissa ilmaiseksi "issuu"-palvelimella. Yhteydenotot sähköpostitse: valokuvauslehti@gmail.com
All rights reserved. © 2015 copyright - by
Pasi Kallio -
Ei kommentteja:
Lähetä kommentti